(moksliniai tyrimai, visuomenÄ—s nuomonÄ—s apklausos)

4.1. Rekomendacijos narkotikų žalos mažinimo paslaugų plėtrai ir kokybės gerinimui Lietuvoje (2015)

LEIDINYS 

Anotacija: Leidinyje pateikiamos rekomendacijos dėl narkotikų žalos mažinimo programų – adatų ir švirkštų keitimo bei farmakoterapijos metadonu – plėtros ir kokybės gerinimo Lietuvoje. Leidinyje pateikiama išsami kaštų analizė – finansavimo poreikis, norint pasiekti reikiamą programų aprėptį efektyviai kovai su ŽIV. Taip pat leidinyje pateikiami siūlymai, kaip gerintipaslaugų paketą, kad jis labiau atitiktų paslaugų gavėjo poreikius. Leidinys yra aktualus visoms suinteresuotoms institucijoms, plečiančioms žalos mažinimo programas ir gerinančioms jų kokybę Lietuvoje.

4.2. Besislepiančios nuo visuomenės: Sekso paslaugų teikėjų padėtis Lietuvoje – vertinimai ir rekomendacijos (2006)

LEIDINYS  

Anotacija: Leidinyje pateikiama teisinio, socialinio, sveikatos priežiūros, švietimo aspektų analizė dėl sekso paslaugų teikėjų padėties Lietuvoje. Taip pat leidinyje pateikiamos rekomendacijos, kaip reikėtų gerinti sekso paslaugų teikėjų padėtį, susijusią su jų teisine, socialine, sveikatos ir švietimo padėtimi. Leidinys yra aktualus visoms suinteresuotoms institucijoms, ketinančioms imtis atitinkamų priemonių gerinant sekso paslaugų teikėjų padėtį Lietuvoje.

4.3. Pasaulio bankas: Globalinė ŽIV epidemija tarp asmenų, vartojančių švirkščiamuosius narkotikus

LEIDINYS  

Anotacija: Leidinyje pateikiama kelių scenarijų modelių analizė keturioms pagrindinėms paslaugoms tarp asmenų, vartojančių švirkščiamuosius narkotikus: (1) švirkštų ir adatų keitimo; (2) farmakoterapijos; (3) ŽIV testavimo ir konsultavimo; (4) antiretrovirusinės terapijos. Modeliai patvirtina, kad šių paslaugų plėtra ženkliai sumažina naujų ŽIV atvejų skaičių. Todėl šis leidinys yra aktualus organizacijoms, formuojančioms argumentų bazę dėl žalos mažinimo paslaugų plėtros ir finansavimo.

4.4. Kovos su ŽIV finansinių resursų panaudojimas Rytų Europoje ir Azijoje: Poreikis keisti finansinių resursų panaudojimą, didinant finansinius resursus paslaugoms pažeidžiamiausioms grupėms (2014)

STRAIPSNIS 

Anotacija: Akademiniame straipsnyje pateikiama literatūros analizė, susijusi su ŽIV finansinių resursų panaudojimo efektyvumu Rytų Europoje ir Azijoje. Išvadose pažymima, kad finansinių resursų panaudojimas paslaugoms asmenims, vartojantiems narkotikus, asmenims, parduodantiems sekso paslaugas, ir vyrams, turintiems lytinių santykių su vyrais, yra pats efektyviausias, palyginti su tų resursų panaudojimu paslaugoms bendrajai visuomenei. Tačiau išvadose taip pat pažymima, kad daugiausia resursų regione buvo panaudota paslaugoms, skirtoms bendrajai visuomenei, ir jog yra poreikis perskirstyti finansinius resursus, skiriant jų daugiau paslaugoms tikslinėms grupėms. Akademinio straipsnio analizė yra aktuali organizacijoms, formuojančioms argumentų bazę dėl paslaugų tikslinėms grupėms plėtros ir finansavimo bei diskutuojant su sprendimų priėmėjais.

4.5. AIDS skaičiais (2015)

STRAIPSNIS

Anotacija: 2015 m. AIDS skaičiais pateikia aktualią informaciją apie skaičių žmonių, kuriems suteiktas ŽIV gydymas visame pasaulyje; apie naujų ŽIV infekcijos atvejų skaičių; apie globalinę kovos su AIDS strategiją bei regionines tendencijas. Šis leidinys yra aktualus institucijoms, kovojančioms su AIDS epidemija. Pateikta statistika gali būti panaudojama, vertinant kovos su AIDS pastangas ir jų aktualumą.