(moksliniai tyrimai, visuomenÄ—s nuomonÄ—s apklausos)
4.1. Rekomendacijos narkotikų žalos mažinimo paslaugų plėtrai ir kokybės gerinimui Lietuvoje (2015)
Anotacija: Leidinyje pateikiamos rekomendacijos dÄ—l narkotikų žalos mažinimo programų – adatų ir Å¡virkÅ¡tų keitimo bei farmakoterapijos metadonu – plÄ—tros ir kokybÄ—s gerinimo Lietuvoje. Leidinyje pateikiama iÅ¡sami kaÅ¡tų analizÄ— – finansavimo poreikis, norint pasiekti reikiamÄ… programų aprÄ—ptį efektyviai kovai su ŽIV. Taip pat leidinyje pateikiami siÅ«lymai, kaip gerintipaslaugų paketÄ…, kad jis labiau atitiktų paslaugų gavÄ—jo poreikius. Leidinys yra aktualus visoms suinteresuotoms institucijoms, pleÄianÄioms žalos mažinimo programas ir gerinanÄioms jų kokybÄ™ Lietuvoje.
4.2. BesislepianÄios nuo visuomenÄ—s: Sekso paslaugų teikÄ—jų padÄ—tis Lietuvoje – vertinimai ir rekomendacijos (2006)
LEIDINYSÂ Â
Anotacija: Leidinyje pateikiama teisinio, socialinio, sveikatos priežiÅ«ros, Å¡vietimo aspektų analizÄ— dÄ—l sekso paslaugų teikÄ—jų padÄ—ties Lietuvoje. Taip pat leidinyje pateikiamos rekomendacijos, kaip reikÄ—tų gerinti sekso paslaugų teikÄ—jų padÄ—tį, susijusiÄ… su jų teisine, socialine, sveikatos ir Å¡vietimo padÄ—timi. Leidinys yra aktualus visoms suinteresuotoms institucijoms, ketinanÄioms imtis atitinkamų priemonių gerinant sekso paslaugų teikÄ—jų padÄ—tį Lietuvoje.
4.3. Pasaulio bankas: GlobalinÄ— ŽIV epidemija tarp asmenų, vartojanÄių Å¡virkÅ¡Äiamuosius narkotikus
Anotacija: Leidinyje pateikiama kelių scenarijų modelių analizÄ— keturioms pagrindinÄ—ms paslaugoms tarp asmenų, vartojanÄių Å¡virkÅ¡Äiamuosius narkotikus: (1) Å¡virkÅ¡tų ir adatų keitimo; (2) farmakoterapijos; (3) ŽIV testavimo ir konsultavimo; (4) antiretrovirusinÄ—s terapijos. Modeliai patvirtina, kad Å¡ių paslaugų plÄ—tra ženkliai sumažina naujų ŽIV atvejų skaiÄių. TodÄ—l Å¡is leidinys yra aktualus organizacijoms, formuojanÄioms argumentų bazÄ™ dÄ—l žalos mažinimo paslaugų plÄ—tros ir finansavimo.
4.4. Kovos su ŽIV finansinių resursų panaudojimas Rytų Europoje ir Azijoje: Poreikis keisti finansinių resursų panaudojimą, didinant finansinius resursus paslaugoms pažeidžiamiausioms grupėms (2014)
Anotacija: Akademiniame straipsnyje pateikiama literatÅ«ros analizÄ—, susijusi su ŽIV finansinių resursų panaudojimo efektyvumu Rytų Europoje ir Azijoje. IÅ¡vadose pažymima, kad finansinių resursų panaudojimas paslaugoms asmenims, vartojantiems narkotikus, asmenims, parduodantiems sekso paslaugas, ir vyrams, turintiems lytinių santykių su vyrais, yra pats efektyviausias, palyginti su tų resursų panaudojimu paslaugoms bendrajai visuomenei. TaÄiau iÅ¡vadose taip pat pažymima, kad daugiausia resursų regione buvo panaudota paslaugoms, skirtoms bendrajai visuomenei, ir jog yra poreikis perskirstyti finansinius resursus, skiriant jų daugiau paslaugoms tikslinÄ—ms grupÄ—ms. Akademinio straipsnio analizÄ— yra aktuali organizacijoms, formuojanÄioms argumentų bazÄ™ dÄ—l paslaugų tikslinÄ—ms grupÄ—ms plÄ—tros ir finansavimo bei diskutuojant su sprendimų priÄ—mÄ—jais.
4.5. AIDS skaiÄiais (2015)
Anotacija: 2015 m. AIDS skaiÄiais pateikia aktualiÄ… informacijÄ… apie skaiÄių žmonių, kuriems suteiktas ŽIV gydymas visame pasaulyje; apie naujų ŽIV infekcijos atvejų skaiÄių; apie globalinÄ™ kovos su AIDS strategijÄ… bei regionines tendencijas. Å is leidinys yra aktualus institucijoms, kovojanÄioms su AIDS epidemija. Pateikta statistika gali bÅ«ti panaudojama, vertinant kovos su AIDS pastangas ir jų aktualumÄ….