Be patyčių \\

Šiandien atrodo, kad patyčių problema seniai nagrinėjama: apie tai rašo spauda, kalbama per radiją, televiziją, diskutuojama šeimose, mokyklos vykdo patyčių prevencijos programas, ši tema yra politikų dėmesio ir susirūpinimo objektas, vaikų ir jaunimo bei smurto prevencijos srityje dirbančios organizacijos įsitraukusios patyčių klausimą į savo veiklų planus. Tačiau į viešumą ši problema iškilo palyginti neseniai ir matoma bei aktuali ji tapo ne savaime. Tai sutelktų pastangų ir ne vienerius metus trukusio kryptingo darbo rezultatas.

\\ Skaityti daugiau

Tėvystė veža \\

Mažiau nei prieš dešimtmetį vaiko priežiūra buvo laikoma išimtinai moters funkcija, o vyras buvo suvokiamas kaip šeimos maitintojas. Šiandien vyrai noriau ima tėvystės atostogų ir dalijasi namų ruošos darbais su moterimi, o eiti tėvystės atostogų net tapo madinga. Tam, kad nusistovėję įpročiai ir visuomenės nuostatos keistųsi, reikėjo daug laiko ir tikslingų pastangų, rengiant ir įgyvendinant viešosios nuomonės formavimo strategiją ir dirbant su sprendimų priėmėjais.

\\ Skaityti daugiau

Smurtas artimoje aplinkoje \\

Dar visai neseniai Lietuvoje smurtas šeimoje buvo laikomas privačiu šeimos reikalu. Į tokius iškvietimus atvykę pareigūnai siūlydavo partneriams susitaikyti ir beveik neturėjo priemonių realiai apsaugoti šeimos narių nuo smurto. 2011 m. priėmus Apsaugos nuo smurto artimoje aplinkoje įstatymą, valstybė įsipareigojo užtikrinti smurtą patyrusio asmens saugumą. Kad būtų priimtas šis įstatymas, moterų ir žmogaus teisių srityje veikiančios organizacijos siekė 11 metų.

\\ Skaityti daugiau

Neįgalūs vaikai \\

Daugiau nei 300 neįgalių vaikų Vilniuje savivaldybės biudžeto lėšomis yra vežami į ugdymo įstaigas ir atgal namo specialiai pritaikytu mikroautobusu. Tai didelė pagalba jų tėvams ir globėjams, kuriems dažnai fiziškai sudėtinga patiems tuo pasirūpinti. Šią pavėžėjimo paslaugą teikiančiai organizacijai „Vilties akimirka“ prireikė kelerių metų, kad įtikintų savivaldybės darbuotojus sukurti mechanizmą paslaugai finansuoti.

\\ Skaityti daugiau

Translyčiai asmenys \\

Nepaisant Europos žmogaus teisių teismo (EŽŽT) 2007 m. įpareigojimų Lietuvai, translyčiai asmenys Lietuvoje iki šiol neturi galimybės atlikti chirurginės lyties keitimo operacijos, o tai reiškia – pasikeisti lyties asmens tapatybės dokumentuose. Remdamasi EŽŽT sprendimu, Lietuvos gėjų lyga ėmėsi sistemingų advokacijos žingsnių, naudodamasi tarptautinio poveikio Lietuvai mechanizmais, kad teisiškai būtų įtvirtinta galimybė translyčiams asmenims įgyvendinti teisę į savo lytinę tapatybę.

\\ Skaityti daugiau
+
Slapukų nustatymai
Būtinieji
Šie slapukai yra būtini, kad veiktų svetainė, mūsų sistemose negali būti išjungti.
Funkciniai
Šie slapukai suteikia galimybę pagerinti funkcionalumą ir suasmeninimą, pavyzdžiui, jie pagerina pateikiamo turinio formatą ir formą, nustato šrifto dydį ar svetainės elementų pozicijas. Jie gali būti įdiegti mūsų arba kitų tiekėjų, kurie teikia į mūsų puslapius įdėtas paslaugas. Jei neleisite šiems slapukams veikti, kai kurios ar visos minėtos funkcijos negalės tinkamai veikti. Funkciniai slapukai šiuo metu nenaudojami.
Statistiniai
Šie slapukai leidžia mums skaičiuoti apsilankymus ir lankytojų srauto šaltinius, kad galėtume matuoti ir gerinti svetainės veikimą. Pvz., pateikti skaitomiausią turinį pagal rubrikas, kategorijas. Visa šių slapukų informacija yra apibendrinta, todėl anoniminė. Jei neleisite šiems slapukams veikti, nežinosime, kad lankėtės mūsų puslapyje. Statistiniai slapukai šiuo metu nenaudojami.
Reklaminiai
Šiuos slapukus per mūsų svetainę naudoja mūsų reklamos partneriai. Tos bendrovės gali juos naudoti jūsų interesų profiliui formuoti ir jums tinkamoms reklamoms kitose svetainėse parinkti. Jie veikia unikaliai identifikuodami jūsų naršyklę ir įrenginį. Jei neleisite šiems slapukams veikti, įvairiose kitose svetainėse nematysite mūsų tikslingai Jums skirtų pasiūlymų. Reklaminiai slapukai šiuo metu nenaudojami.